Happy a další sporty

Dalším psí sportům se Happym věnoval nebo věnuje jen pro zábavu a nebudeme v nich nikdy závodit.

dog dancing – triky

Happyho moc baví dělání různých triků. Je to takový náš malý šašek. Když vezmu do ruky pamlsky a klikr, předvádí všechno co umí a zkouší za co by si vysloužil odměnu. Bohužel má tak velkou snahu, že k jednomu cviku co po něm chci, předvede ještě pět dalších. Postupně na tom pracujeme a zdá se to být trochu lepší.

poslušnost

Poslušnost Happyho nebaví tolik jako tanec. Ale poslušnost je důležitá, zvlášť u teriéra. A tak jsme se pustili do cvičení poslušnosti v Happyho čtyřech měsících. Tak kolem dvou let toho uměl tolik, že by zvládl několik zkoušek z poslušnosti, ale nemělo to ten radostný šmrc. A tak jsem poslušnost dala na nějakou dobu „k ledu“. V roce 2006 jsem objevila kouzlo cvičení s klikrem a znovu jsem se s Happym ponořila do poslušnost. Jednotlivé cviky pomalu zpřesňujeme a snažíme se hlavně o radostný projev jako při tanci. Takže se možná na stará kolena přece jen vydáme na nějakou zkoušku.

stopy

Se stopováním jsem začali, když byl Happymu rok. Tak jako každého teriéra baví Happyho čmuchat. Takže čmuchat a ještě k tomu nacházet dobroty, no znáte lepší zábavu pro nenažraného teriéra? Jenže já byla začátečník a jak na to jsem měla jen vyčteno z knih. A tak se stalo, že Happy má sice nadšení do stop, ale stopuje mizerně. Díky tomu, že Happy bydlí u rodičů, nemám moc času na nápravu a tak stopuje velmi málo a jen pro radost.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *