Krakonošův dogtrekking, 7.5.2011

Na Krakonošů dogtrekking jsem se těšila docela dlouho. Původně jsem měla jít s oběma holkama a společnost nám měla dělat Květa. Nakonec to ale dopadlo úplně jinak. 
Ve čtvrtek jsem jela k rodičům a protože jsem se necítila úplně dobře, rozhodla jsem se vzít s sebou jen Berry. V pátek se z necítění dobře udělala pěkně vysoká teplota, něco přes 38° a to já většinou nemívám. Bylo mi hodně zle a přemýšlela jsem jestli v sobotu vůbec jít. Hodila jsem do sebe paralen a šla spát.
Protože prášky moc neberu paralen zabral a ráno jsem si naměřila teplotu 35,5°, což asi nebyla pravda, ale to je jedno. Horečka to nebyla a tak jsme společně s Berry a mým řidičem a otcem v jedné osobě vyrazili do Vrchlabí. Cestou jsme nabrali drobné zpoždění a dorazili jsme tak doprostřed vysvětlování trasy kterou jsme měli jít. No nevadí, nasadila jsem Beruše postroj, vzala potřebné věci, mapu a vyrazila jsem.
Ještě ve Vrchlabí jsme došli asi 5 lidí co šlo stejnou trasu, prvních několik km jsme se jich i zvládali držet, ale pak se zase začínala ozývat moje nemoc, do kopce se mi nešlo vůbec dobře a při výstupu na Žalý jsem musela dost často zastavovat. Než jsme vyšly (já a Berry) na vrchol předešli nás snad všichni co startovali po nás. U rozhledny jsem do sebe nalila další vodu, ale hlavně trochu jídla, tím se uklidnil můj žaludek, který se už asi 5km netvářil moc dobře a mohly jsme tak pokračovat v cestě. Následoval prudký sestup po černé sjezdovce a pak pár km pozvolněji dolů. Směrem z kopců dolu se mi šlo dobře. Další krize nastala při výšlapu na Strážné, šlo se z větší části po asfaltu a docela pražilo sluníčko. Poté co jsme se vyškrábaly na strážné jsem si dala polívku, kofolu a pokračovala do závěrečné etapy, která vedla už jen směrem dolu. Do cíle jsme dorazili jako předposlední a trasu dlouhou 20,5km překonaly za 6hodin a 28minut.
Poučení pro příště fakt nechodit na trek s horečkou, ale jinak to bylo fajn. Květa která nás měla původně doprovázet, ale abychom ji nezdržovali šla bez nás a vyneslo jí to 2. nejlepší čas, gratuluju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *